Penzion Rustico v Bučovicích hodnocení
Menu

Místa v okolí

Bučovice

Město Bučovice leží v údolí říčky Litavy na mezinárodní silnici E50 mezi městy Brno a Uherské Hradiště. Město je hospodářským a vzdělávacím střediskem oblasti. V roce 2004 byl otevřen nový plavecký bazén a sportovní areál v Hájku, jehož součástí jsou tenisové kurty a fotbalové hřiště. V roce 2007 byl sportovní areál rozšířen o letní vyhřívané koupaliště. K historickým památkám ve městě patří renesanční zámek, který patří k nejcennější renesančním stavbám v záalpském prostoru. Na nádvoří zámku stojí manýrická kašna z let 1635 - 1637. Farní kostel nanebevzetí Panny Marie pochází z let 1637 - 1641.

 

Více informací

Ždánice

Ždánice jsou vzdálené 10 km od Bučovic směrem na Kyjov. Město se rozkládá ve zvlněné krajině na úpatí Ždánického lesa. Obklopují je lesy, pole, sady a vinohrady.  Žije zde přibližně 2 600 obyvatel. Místní, a nejen oni, žijí bohatým kulturním a společenským životem. 

Více informací

Les

Mezi jihomoravskými Bučovicemi a Ždánicemi se rozkládá přírodní park Ždánický les.   Listnatý les je protkaný sítí cest přímo lákajících k výletu, ať už pěšky, nebo na kole. 

 

 

Více informací